her şeye hükmedin!

Web Yazılım Nedir ?

Bir internet sitesi, statik bir site değilse, arka planda çalışan çeşitli dillerde yazılmış kodlardan oluşur. Bu kodların oluşturduğu sisteme web yazılım denir. Her türlü ihtiyaç izin web yazılım geliştirilebilir. İçerik yönetim sistemi (CMS), CRM yazılımı, otomasyon veya dinamik web sitesi bunlardan birkaçıdır. Web yazılımı için genelde PHP, .net, Python gibi yazılım dilleri kullanılır ve bu web siteleri bu diller ile geliştirilirler.

Coding Removebg Preview
web yazılım sadece website değildir

Web Yazılım Neleri Kapsar? Nerede Kullanılır ?

Image1 Home6

Web yazılımı, internet altyapısı ile çalışması gereken her türlü iş için geliştirilebilir. Örneğin birden fazla mağazası olan bir firma web yazılım ile otomasyon sistemi kurabilir. Yine, bir firma internet sitesini web yazılım ile hazırlatabilir. Müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) yazılımı ile istek, şikayet gibi son kullanıcıdan gelen talepler değerlendirilebilir. Veya sadece intraneti kapsayan, firma içerisinde yönetim için kullanılacak bir sistem bile yazılabilir. Bu kapsamda düşündüğümüzde, sadece bir internet sitesi için değil birçok ihtiyaç için web yazılım ile internet tabanlı sistem kurulabilmektedir.

internet olmadan web yazılım kullanın

Web Yazılım için Web Sitesi Gerekli mi?

Image2 Home6 1024x520

Bir web sitesinin tarayıcıdan ulaşılabilir olması için domain ve hosting’e ihtiyacı vardır. Bu hizmetler büyük oranda aracı firmalardan alınır ve web siteleri bunlarla aktif hale gelir. Ama firma bünyesinde kullanılacak bir server ile de web yazılımı yazdırılıp kullanılabilir. Fakat burada bazı sorunlar ortaya çıkabilir. Bu server’ın her an çalışıyor vaziyette olması gerekir. Ayrıca, IP adresi ile ulaşılacağından firmaya ait bir sabit IP bulunmalı ve bu IP adresi için güvenlik önlemleri alınmalıdır. Asıl soruya gelecek olursak evet, web sitesi olmadan web yazılım kullanılabilir. Fakat bu yazılımlar daha çok firma bünyesinde kullanılır ve dışarıya açık değildir.

Illus Webdesign 2 1024x804
siz hayal edin biz gerçekleştirelim

Web Yazılım ile Neler Yapılabilir?

Bir web yazılımının birçok kullanım alanı vardır. Web yazılımı sadece internet sitesi kurmak için kullanılmaz. Kurum içerisinde kullanılacak bir otomasyon, finans işlemlerinin kontrol edileceği bir muhasebe yazılımı, müşteri ilişkilerini yönetmek için CRM yazılımı, insan kaynakları alanında kullanılmak üzere bir web yazılımı, bir internet sitesi, uzaktan eğitim altyapısı, e-ticaret sitesi gibi birçok farklı ihtiyaca yönelik yazılımları örnek olarak gösterebiliriz. Dolayısıyla, web yazılımı sadece kurumsal bir site altyapısı olarak düşünmemek gerekir.

01
01
E-Ticaret Yazılımları

Ürün satışlarınızı internet üzerinden yapabileceğiniz ve ayrıca tüm süreçleri takip edeceğiniz paket yazılımlardır. Bu yazılımlar ile internet sitenizde ürün ekleme, ürün takibi, müşteri takibi, n11-hepsiburada-gittigidiyor-trendyol gibi pazar yerlerine ürün gönderme gibi işlemleri yapabileceğiniz özel yazılımlardır.

02
02
Muhasebe Yazılımları

Şirketinize özel hazırlanan veya paket yazılımlar sayesinde fatura takibi, online ödeme alma (kredi kartı ile), fatura düzenleme, stok-cari takibi, raporlama gibi işlemleri internet üzerinden veya yerel ağ üzerinden kullanabilirsiniz.

03
03
Eğitim Yazılımları

Kişisel veya kurumsal eğitimlerinizi canlı video veya video setleri olarak düzenlediğiniz eğitimleri öğrencilerinize portal olarak sunan ve bu eğitimlerin raporlanması, sınav-ödev kontrollerinin yapılması gibi işlevleri barındıran yazılımlardır.

04
04
CRM Yazılımları

Müşteri ilişkilerini yönetmenizi sağlayacak olan CRM yazılımları ile proje yönetimi, satış pazarlama faaliyetleri, proje ekipleri online takip edebilme, stok, üretim kontrol gibi anlık verilerin ulaşılmasını sağlayan yazılımlardır. CRM yazılımları ile işletmenizde veya kişisel işlerinizdeki karışıklıklar en az indirgenmiş olmaktadır.

05
05
İnsan Kaynakları Yazılımları

Personel bilgileri, bordro oluşturma, saklama ve paylaşma gibi işlemler ile çalışan performans takibi, vardiya takibi gibi işlemleri de gerçekleştirebilirsiniz. Bir ik yazılımında olması gereken tüm özellikleri web versiyonunda bulabilirsiniz.

06
06
İhtiyaca Yönelik Firmanıza Özel Yazılımlar

Firmanızda kullanabileceğiniz hesaplama araçları, online izleme araçları, makine yönetim kontrol uygulamaları gibi bir çok sizin ihtiyacınız olan yazılımsal ihtiyaçları size özel olarak hazırlanır ve geliştirilir.

gelişmiş, yaygın ve ucuz çözüm

WordPress'i Keşfedin
Web'de Yolculuğa Başlayın!

WordPress Nedir ? Nerelerde Kullanılır ?

WordPress, dünya çapında milyonlarca web sitesinin altyapısını oluşturan bir CMS yani içerik yönetim sistemidir. PHP tabanlı bir web yazılımı olan WordPress veritabanı olarak da SQL kullanmaktadır. Esnek bir yapıdadır ve değiştirilebilir bir sistemdir. Dünya çapında kullanıcıları olduğundan dolayı eklenti açısından zengindir. Kullanılması ücretsizdir çünkü WordPress Vakfı tarafından açık kaynak kodlu olarak sunulmaktadır. Dolayısıyla hem geliştiricisi hem de kullanıcısı çok fazladır. Açık kaynak kodlu olarak sunulan WordPress bugün birçok alanda web sitesi altyapısı olarak kullanılmaktadır. Kurumsal web sitesi, blog, haber sitesi, e-ticaret sitesi gibi birçok farklı konuda WordPress altyapısı kullanılabilmektedir.

WordPress İle Özel Yazılım Farkı Nedir ?

WordPress hazır bir web yazılımıdır. Açık kaynak kodlu olarak geliştirilmektedir. Bu da şu anlama gelir. WordPress'in dünya çapında yüzbinlerce geliştiricisi bulunmaktadır. Kullanıcı sayısı çok fazla olmasından ötürü saldırı alma ihtimali yüksek olsa da geliştiricilerinin fazlalığı sayesinde sürekli olarak açıkları kapatılmaktadır. Ayrıca, açık kaynak kodlu olmasından dolayı kodlarının değiştirilmesi ve özelleştirilmesinde de bir problem yoktur.
Özel web yazılımı ise firmaların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak yazılır. Dolayısıyla WordPress'i, örneğin bir CRM yazılımına dönüştürmek pek fazla mümkün olmadığından bu tip ihtiyaçlar için özel web yazılımı tercih edilmelidir. Fakat, kurumsal web sitesi, haber sitesi veya bir blog için web yazılımı olarak WordPress kullanmak, özel yazılıma göre daha avantajlıdır. Çünkü özel web yazılımının geliştirilmesi, her açığın kapatılması için çalışılması WordPress'in kendisini yenilemesine göre daha zor ve maliyetli bir çalışma olacaktır.

WordPress Kullanımı Zararı Olur Mu ?

WordPress dünya çapında milyonlarca sitede kullanılan bir içerik yönetim sistemidir. Bu sistemi kullanan birçok büyük marka ve internet sitesi bulunuyor. Güvenilir bir altyapı olmasının yanında sürekli geliştirilmesi ve eklenti desteğiyle gücünü artırmaktadır. Bu bakımdan düşündüğümüzde WordPress altyapısını kullanmak bir siteye olumsuz yansıma yapmayacaktır. WordPress kurulu bir sistemde ister güvenlik ister görünüm ve içerik anlamında olsun gerekli düzenlemeler yapılmalıdır. SEO eklentisi kurulmalı, lisanssız temalardan kaçınılmalı, güvenlik önlemleri adına kullanıcı adı ve şifre güçlendirmesi yapılmalı, ekstra bot koruma ve veritabanı güvenliği alınmalıdır. Bu adımlar ve benzeri çalışmalar WordPress altyapılı bir sitenin herhangi bir sorun yaşamasını engelleyecektir.

gelişmiş, yaygın ve ucuz çözüm

WordPress Ne Kazandırır ?

01
Açık Kaynak Kodlu Yazılım Avantajı

Hiç bir kuruma veya kişiye bağlı kalmadan geliştirebilir, değiştirebilirsiniz. Her şey sizin kontrolünüzdedir.

02
Kısa Sürede Kullanmaya Başlayın

Çok fazla döküman ve video sayesinde kısa sürede WordPress'e hükmedebilirsiniz. Arayüz değişse de arkası hep aynı!

03
WordPress ile Sadece Hayal Edin

WordPress yaygın olması sayesinde daha az maliyet ile istedikleriniz yapılır. Bir şey hayal edin ve hemen gerçekleştirin.

01
Açık Kaynak Kodlu Yazılım Avantajı

Hiç bir kuruma veya kişiye bağlı kalmadan geliştirebilir, değiştirebilirsiniz. Her şey sizin kontrolünüzdedir.

02
Kısa Sürede Kullanmaya Başlayın

Çok fazla döküman ve video sayesinde kısa sürede WordPress'e hükmedebilirsiniz. Arayüz değişse de arkası hep aynı!

03
WordPress ile Sadece Hayal Edin

WordPress yaygın olması sayesinde daha az maliyet ile istedikleriniz yapılır. Bir şey hayal edin ve hemen gerçekleştirin.

Web Yazılım Hizmeti Başvuru ve Bilgi Formu

    Düşündüğünüz hizmet hangisi ?