Neden Bir Mobil Uygulama
Artık her şey mobilize

Neden Bir Mobil Uygulamaya Sahip Olmalısınız ?

Dünya değişiyor, teknoloji kullanımı da bu değişime ayak uyduruyor. Günümüzde bilgisayarlar profesyonel çalışmalar için edinilme noktasına doğru ilerlerken, internete girmek, film izlemek, fotoğraf ve daha birçok şey için akıllı telefonlar tercih ediliyor. İnternet kullanımı neredeyse mobil kullanıma doğru kaymaktadır. Haliyle, mobil uygulamalar birçok konuda ihtiyaç haline gelmiştir. İnsanların çoğunun akıllı telefon kullandığı günümüzde bu kişilere erişmek için mobil uygulama geliştirmek gerekmektedir.

01
Android Market Uygulamaları

Bir projeniz veya websitenizi insanlara sunmak için daha hızlı ve daha etkili olan Android uygulamaları Google mağazasında yayınlarak ulaştırabilirsiniz.

02
iOS Market Uygulamaları

iPhone ve iPad cihazlarda kullanılan ve AppStore'da yayınlanan uygulamalar ile hedef kitlenize hızlı ve doğru bir şekilde ulaştırarak potansiyelinizi artırır.

03
Web Tabanlı Mobil Yazılımlar

Android veya iOS'da kısa süred yer almak ve mobil uyumlu sitenizi en kısa sürede kullanıcılara sunmak için WebView tabanlı projeler kullanabilirsiniz.

04
Özel Mobil Yazılımlar

İşletmenizde veya farklı projelerde kendinize özel ve uygun yapılandırılmış yazılımlar ile işlerinizi ilerletmek istiyorsanız, mobil yazılımlar tam size göre hazırlanmış bir araçtır.

Mobile
ihtiyacına göre iş yapalım

Mobil Uygulama ile Mobil Site Farkı Nedir ?

Mobil uygulama, bir internet sitesi için yapılmış veya başlı başına bir yazılım da olsa akıllı telefonlara uygulama marketleri aracılığıyla indirilir. Yani iOS kullanıcıları App Store, Android kullanıcıları Play Store'dan bu uygulamaları indirirler.

Mobil site ise web sitesinin tarayıcıda açıldığında mobil ekrana uyumlu olması demektir. Bu bakımdan, bir internet sitesi eğer çok yüksek ziyaretçi sayısına sahip değilse, direkt girişi yüksek değilse, bir e-ticaret sitesi değilse mobil uygulama değil mobil uyumlu web sitesi geliştirmelidir.

Google Play Store

Google Android işletim sistemli telefonlarda kullanılan uygulamaların yer aldığı Google Play Store'da uygulamanızı yayınlayabilir ve uygulamanızın çok fazla indirilmesi için pazarlama çalışmalarını yönetebiliriz.

Hemen Teklif Al
App Store

Apple AppStore'da uygulama yayınlamak Google Play Store'dan daha zordur. Bu nedenle sizin için uygulama yayınlama ve yüzlerce uygulama içinde öne çıkacak şekilde tüm pazarlama faaliyetlerinin yönetiminde destek olabiliriz.

Hemen Teklif Al
tarafını seç

Android mi ? iOS mu ?
Hangi Platformun Uygulamasını Yaptırmalıyım ?

Mobil uygulama geliştirirken öncesinde bir analiz yaptırılması gerekmektedir. Geliştirilecek mobil uygulama kimlere hitap etmektedir, bu mobil uygulama ne işe yarayacaktır, belirli kişilerin kullanması mı hedeflenmektedir gibi. Bu soruların cevabı hangi platforma uygulama geliştirilmesi gerektiğini gösterir. Diyelim ki bir mobil oyun geliştirilecek. Bu mobil oyunu hem Android’e hem de iOS’a geliştirmek gerekir. Zira her kesimden kişi hedeflenmektedir. Bir e-ticaret sitesinin mobil uygulaması geliştirilecekse yine her iki platform tercih edilmelidir. Sadece Android veya sadece iOS tercih etmek günümüzde bir anlam ifade etmiyor fakat mobil uygulama geliştirme amacına göre bu platformlardan biri de tercih edilebilir.

Mobil Uygulamalari Yayinlamasi
65%

Mobil Kullanım

73%

Mobil E-Ticaret

83%

Mobil SEO Katkısı

55%

Android Kullanımı

Mobil Uygulamalari
siz bunları düşünmeyin, biz yaparız

Mobil Uygulamaları Yayınlamasını Nasıl Yapacağım ?

Mobil uygulama geliştirmek birçok aşamadan oluşur. Bu aşamalardan birisi geliştirilen mobil uygulamayı uygulama marketlerinde yayınlamaktır. Özellikle iOS uygulama geliştirilmişse bu konuda çok hassas olmak gerekmektedir. Uygulamanın App Store’da yayınlanması için birçok katı kural bulunmaktadır. Bu kuralları bilmek ve buna göre uygulama geliştirmek gerekmektedir. Yine de uygulamanın reddedilme ihtimali bulunabilir. Bu sebeple, mobil uygulama geliştirmek için bir yazılım firmasıyla anlaşılmışsa uygulamanın marketlerde yayınlanması da yine bu firmaya verilmelidir.

SİZDE SORUN ÇEKİNMEYİN

Bize Sorulan Bazı Sorular

Her zaman websitesi yaptırılmıyor malum ve bu yüzden aklınıza bir çok soru takılabilir. 
Bunlar için bize sorun hem siz öğrenin hem de bizde bu soruları soran diğer ziyaretçilerimize paylaşalım.

Mobil Uygulama İçerik Güncellemesi Yapabilecek Miyim ?

Bir mobil uygulamanın yayınlanması ile o mobil uygulama ile ilgili tüm çalışmaların tamamlandığı düşünülmemelidir. Çünkü bunun ardında yeni çıkan işletim sistemlerine uyumluluk çalışmaları, içerik güncellemeleri, hata gidermeler gibi birçok çalışma gerekli olabilir. Bu sebeple, uygulamanın içeriği bir veritabanından çekilmiyor, uygulama internet olmadan çalışamıyorsa içerik güncellemesi daha kolay yapılabilir fakat uygulama statik bir uygulama ise içerik güncellemenin yazılımcı tarafından yapılması gerekmektedir. Çünkü bu durumda içerik güncellemesi için kod bilgisine ihtiyaç vardır.

Mobil Uygulama Yayınlanmak İçin Şirket Olmalımıyım ?

Mobil uygulama yayınlanırken geliştirici hesaplarının açılması gerekir. Yazılım firması ile anlaşılmışsa sözleşmede buna dikkat çekilmelidir. Firma veya kişi için geliştirici hesapları açılacaktır. Açılan geliştirici hesaplarının adı firma veya kişi adı olabilir. Yani mobil uygulama yayınlamak için şirket olmaya gerek yoktur. Fakat, uygulamada şirket adı veya marka adı yazılması isteniyorsa mutlaka şirket olarak geliştirici hesabı açılmalıdır. Çünkü öteki türlü mobil uygulamada şahıs ismi yer alacaktır ve bu da bazı durumlarda güven vermeyen bir çalışma olur.

Mobil Uygulamada Sitemi Gösterebilir Miyim?

Bir internet sitesinin mobil versiyonu iki şekilde yapılabilir. Bunlardan birisi mobil uyumlu web sitesi tasarlamak, diğeri de bu web sitesi için mobil uygulama geliştirmektir. Bir web sitesi için mobil uygulama geliştirilmesi bazı durumlarda avantajlı bir çalışma olur. Özellikle e-ticaret sitelerinin mobil uygulamalarının olması mobil satışların artmasına imkan tanır. Fakat bir şirketin web sitesini mobil uygulama olarak geliştirmek getiri olarak bir şey kazandırmayacaktır. Çünkü kişiler internet sitesine girmek için mobil uygulama kurmak istemeyecektir. Tüm bunları ele aldığımızda internet sitesi mobil uygulama ile kullanıcılara sunulabilir ama bunun için bir talep olması gerekmektedir.

Mobil Yazılım Fiyatları Nasıl Belirleniyor ?

Mobil uygulama geliştirme çalışması zorlu bir süreçtir. Talepler, çalışma ve bu geliştirme çalışması için kaç yazılımcının çalışacağı mobil uygulama geliştirme fiyatlarını belirlemektedir. Detaylı bir mobil uygulama geliştirme talep edilmişse ve bu çalışma için örneğin iki aylık bir çalışma öngörülmüşse, bu iki ay bu çalışmaya kaç yazılımcı yönlendirilecek, bu çalışmadan sonra ne kadar süre ile test yapılacak, hata gidermeler ne kadar sürecek gibi kriterler ve firmanın bu çalışmadan talep edeceği kâr mobil uygulama geliştirme fiyatlarını belirleyecektir.

 

Mobil Uygulama ve Yazılım Hizmeti Başvuru ve Bilgi Formu

    Düşündüğünüz hizmet hangisi ?