Sosyal Medya Danismanligi Nedir
Artık her şey mobilize

Sosyal Medya Danışmanlığı Nedir ?

Günümüzün etkili medyası sosyal medya haline gelmiştir. Hatta sosyal medya artık bir pazarlama aracına dönüşmüştür. Firmaların, kurumların ve kişilerin resmi hesapları bulunmaktadır ve bu hesaplar düzenli olarak yönetilmektedir. Dolayısıyla bu alanda hizmet veren yeni meslekler ortaya çıkmıştır. Sosyal medya danışmanlığı da bunlardan birisidir. Sosyal medya danışmanlığı kişi, kurum veya markaların sosyal medya hesaplarının yönetilmesi için analiz yapan, içerik türü ve içerik takvimi geliştiren, yani sosyal medya stratejisi oluşturup bunun takibinin yapılmasıdır.

Instagram

Özellikle eticaret için çok sık kullanılan instagram'da ürünlerinizi öne çıkarmak ve kişisel hesaplarınız ile sizleri fenomen yapmak için danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Hemen Bilgi Alın
Facebook

Facebook dünyanın en çok kullanılan sosyal medya mecralarından olup çok sayıda kullanıcısı sayesinde halen müşteri bulma konusunda oldukça etkili bir mecradır.

Hemen Bilgi Alın
Youtube

Youtube videolarının izlenmesi, abonelerin artması ve buna paralel olarak kişi ve kurumların bilinirliği ile gelire dönüşmesi için çalışıyoruz. Bu konuda sizlere danışmanlığımız ile ileriye taşıyoruz.

Hemen Bilgi Alın
Twitter

Twitter yazının en etkili olduğu ve çok hızlı bir şekilde reaksiyona dönüşen bu sosyal medya da sesinizi daha geniş kitlelere duyurmanızda yardımcınız oluyoruz.

Hemen Bilgi Alın
TikTok

Birbirinden farklı video ve seslendirmelerin yer aldığı TikTok özellikle genç nüfusun rağbet ettiği ve ülkemizde çok fazla izleyicisi olan bir sosyal mecradır. Size TikTok'ta başarıya ulaştırmayı hedefliyoruz.

Hemen Bilgi Alın
tarafını seç

Hangi Sosyal Mecralarda Danışmanlık Yapılmaktadır ?

Bugün birçok sosyal medya mecrası bulunmaktadır. İnsanların aktif olarak bulundukları bu mecralarda pazarlama faaliyetleri gerçekleştirilmektedir. En fazla kullanılan sosyal medya mecralarına bakacak olursak bunlar, Youtube, Facebook, Instagram, Twitter, TikTok, Linkedin gibi platformlardır. Sosyal medya danışmanlığı hizmetinde, firmanın analizi yapılıp hedef kitle belirlendikten sonra firmanın en fazla verim alacağı mecralar seçilir. Dolayısıyla bir firma, kurum veya kişinin hangi sosyal medya mecrasında bulunacağı ve hangi mecrada danışmanlık yapılacağı hedef kitle ve marka analizlerinden sonra belirlenmektedir.

Hangi Sosyal Mecralarda
Biliyor muydunuz ?

Sosyal Medya Kullanım Oranı = İş Hacminin Artması

Sosyal Medya Takibi
siz bunları düşünmeyin, biz yaparız

Sosyal Medya Takibi Neden Biz Yapmalıyız?

Sosyal medya danışmanlığında hesap yönetimini ajans üstlenmektedir. Ajans, belirlediği sosyal medya stratejisini uygular ve sonuç alır. Aldığı sonuçları da raporlayacaktır. Bu süreç içerisinde müşteri de işin devamlılığını sürekli kontrol etmeli, içerikler konusunda ajansa yardımcı olmalı, her türlü bilgi alışverişi noktasında anında dönüş yapabilmelidir. Zira, sosyal medya yönetiminin yapıldığı kişi, kurum veya marka için anlık içerik üretme, yeni içerik fikirleri konusunda görüş alma, içerikler için malzeme talep etme gibi durumlar her zaman ortaya çıkacaktır.

SİZDE SORUN ÇEKİNMEYİN

Bize Sorulan Bazı Sorular

Her zaman websitesi yaptırılmıyor malum ve bu yüzden aklınıza bir çok soru takılabilir. 
Bunlar için bize sorun hem siz öğrenin hem de bizde bu soruları soran diğer ziyaretçilerimize paylaşalım.

Sosyal Medyaların Gelişmesi İçin Çalışma Yapıyor Musunuz?

Sosyal medya yönetimi çok perspektifli bir çalışmanın sonucudur. Bu çalışmada firma ve hedef kitle analizi yapılır, bu analize göre mecralar belirlenir, belirlenen mecralar için içerik türleri oluşturulur ve bu içerikler bir takvime göre paylaşılır. Bu çalışmaların tek bir hedefi vardır: Kişi, kurum veya markayı sosyal medyada daha fazla kişiye ulaştırmak ve takipçi ve etkileşim sayısını artırmak. Etkili içerikler, sosyal medya diline uygun paylaşımlar, takipçilerle iletişim ve doğru sosyal medya yönetimi sosyal medya hesaplarının gelişmesi açısından çok önemlidir.

Sosyal Medya Hesaplarının Gönderi Paylaşımı Yapılıyor Mu ?

Sosyal medya yönetimi birçok aşamada çalışmayı kapsamaktadır. Bu aşamalardan bir tanesi içerik türleri oluşturup bu içerik türlerine göre içerik üretmektir. Üretilen içerik ise belirli bir takvime göre paylaşılır. Dolayısıyla etkili bir sosyal medya yönetiminin en kritik noktası gönderi paylaşımıdır ve gönderi paylaşımı olmadan doğru bir sosyal medya yönetimi gerçekleştirilmemiş olur. Sosyal medya danışmanlığında firmanın isteğine göre gönderi paylaşımı hizmeti verilmektedir. Yapılacak çalışma sosyal medya hesap kurulumu değilse mutlaka içerisinde gönderi paylaşımı olacaktır.

Sosyal Medya İçeriklerini Hazırlıyor Musunuz? Bu İçerikler Özgün Mü?

Sosyal medya yönetiminde bu işe danışmanlık yapan veya yönetimi üstlenen ajans içerik hazırlama noktasında aktif görev alır. Sosyal medyanın en önemli konusu içerik hazırlamaktır. Bu içerikler müşterinin alanı, hedef kitlenin beklentisi ve sosyal medyanın gündemine göre belirlenir. Belirli içerik türleri dışında gündemi yakalayan içerikler de ajans tarafından hazırlanıp paylaşılır. Bu içeriklerin özgün olması ise şarttır. Özgün içerik üretmek, belirlenen sosyal medya diline göre bu içerikleri paylaşmak, bu işlemi bir takvime göre planlamak sosyal medya danışmanlığının en önemli noktasıdır.

Sosyal Medya Stratejisini Nasıl Belirliyorsunuz ?

Sosyal medya hesap yönetimi yapmaya başlamadan önce detaylı bir analiz yapılması gerekmektedir. Bu analizde sosyal medya hesaplarının yönetileceği kişi, kurum veya marka ele alınır. Bu analizden çıkan sonuç, rakip analizi ile güçlendirilir. Rakip veya rakiplerin analizi yapılması çok önemlidir çünkü sektörün sosyal medya davranışını hesaplamak gerekir. Bu iki analiz hedef kitle analizi ile desteklenir. Tüm bu analiz sürecinin neticesinde belirlenen kriterler hangi sosyal medya mecrasında nasıl davranılacağına karar verilerek sosyal medya stratejisi oluşturulur.

Sosyal Medya Takiplerinin Raporlanması Yapılıyor Mu? Nasıl Yapılıyor ?

Sosyal medya danışmanlığının veya sosyal medya hesap yönetiminin en önemli çalışmalarından birisi raporlama yapmaktır. Belirli takvim sürecinde sosyal medya yönetiminde neler yapılmış, nasıl etki alınmış, karşılığında neler elde edilmiş, tüm bu sorular raporlama ile cevaplanır. Örneğin aylık veya senelik olarak sunulan raporlarda takipçi sayısının artışı, paylaşılan içerik adedi, bu içeriklerin aldığı etkileşim, video izlenmeleri, paylaşım görüntülemeleri, sosyal medyada konuşulma sıklığı gibi birçok kriter bu yer alacaktır. Ajansın sorumluluğunda bulunan ve müşterinin talep etmesi gereken sosyal medya raporları yapılan işin kalitesini de gösterecektir.

Sosyal Medya Danışmanlığı Başvuru ve Bilgi Formu

    Düşündüğünüz hizmet hangisi ?