önce ne olduğunu öğrenelim

Web Tasarım Nedir ?

Web sitelerinin bir yazılım tarafı bir de kullanıcıya sunulan tasarım tarafı bulunmaktadır.

Kullanıcı yazılımın sonucunu tasarımda görür. Dolayısıyla bir internet sitesinin kullanışlılığı yazılım ve tasarımın uyumu ile mümkündür. İnternet sitesinde kullanıcıya gösterilen ön yüzün tasarlanması işlemi web tasarım olarak adlandırılır. Arka planda çalışan kodların HTML, CSS ve varsa Javascript ile derlenip sunulması ile oluşturulur. Web tasarımda kodlar ne kadar önemliyse bunların sunulması da o kadar önemlidir. Web tasarım sadece kodların derlenmesi değil aynı zamanda kurumsal kimliğin bu tasarıma yansıtılmasını da içerir.

Image1 Home4
NASIL İŞLİYOR

Web Tasarım Yapılırken
Bizim Sürecimiz

Web Tasarım
01
Web Tasarım
Projeye Giriş

Sizin istekleriniz, beklentileriniz ve diğer işleyişler hakkında sizlerden bilgi alıyoruz. Bunlar nasıl bir website olacak, neler olacak, neler size kazandırmalı, neler hedefliyorsunuz gibi içeriklerden oluşmaktadır.

Web Tasarım
02
Web Tasarım
Araştırma & Raporlama

Sizden gelen bilgiler doğrultusunda rakip sitelerinizi ve dünyada benzer sektördeki işlerin incelenmesi, site ziyaretçilerinizin beklentileri, sizin isteklerinizin uygulanabilirliği ve bizim önerilerimizden oluşan bir araştırma ve raporlama süresi

03
Web Tasarım
Teslimat

Proje belirlene iş kalemleri ile beraber hazırlanması, testi, kontroller ve teslimat şeklinde son bölümüdür. Projeler bizim için ölmez her zaman canlıdır.
Yani her zaman proje bizim için %99'dur.

Image2 Home4
bir düşün...

Web Tasarım ile Neler Yapılabilir?

Web tasarım, girilen internet sitesinin bize sunulan görünen kısmını oluşturur. Bir web sitesinin altyapısı birçok programlama dili ile yazılmış olabilir.

Fakat bu kodların kullanıcıya sunulması gerekir. Zira web sitesi sadece kodlarla bir anlam ifade etmemektedir. Web tasarım, her türlü internet sitesinin kullanıcının kullanmasına imkan tanıyan bir çalışmadır. Grafik tasarım, yazılım, metin yazarlığı gibi farklı disiplinlerin bir arada olması ile ortaya çıkar. Web tasarım, internet sitesinin görünen kısmını oluşturmaktır. Buna günümüzde kullanıcı deneyimi tasarımı (UX) da eklenmiştir.

SEÇİMİNİ YAP !

Hazır Web Tasarım ve Özel Web Tasarım Farkı Nedir ?

Bir yazılım dili ile oluşturulmuş internet sitesi altyapısına veya hazır alınmış bir sisteme iki farklı şekilde web tasarım yapılır. Bunlar, hazır temalar kullanmak veya özel web tasarım yaptırmaktır.

  • Hazır tema kullanmak hız ve maliyet açısından daha fazla tercih edilir.
  • Fakat hazır temaların başka sitelerde kullanılma ihtimalleri de vardır.
Bir yazılım dili ile oluşturulmuş internet sitesi altyapısına veya hazır alınmış bir sisteme iki farklı şekilde web tasarım yapılır. Bunlar, hazır temalar kullanmak veya özel web tasarım yaptırmaktır.
  • Özel web tasarım ise sadece o internet sitesine özel olarak hazırlanır.
  • Kurum veya markanın ihtiyaçları veya taleplerine göre şekillendiği için özel web tasarım kurulumu zaman alan ve maliyet gerektiren bir çalışmadır.
  • Fakat özel olarak hazırlandığı için kurumsal kimlik veya dijital itibara büyük katkısı bulunmaktadır.
Image1 Service3 1
Site dediğin dinamik olur

Web Tasarımı Yapılan Bir Site
Statik mi olur ?
Dinamik mi olur ?

Web tasarımı, uygulanan sitenin altyapısına göre değişiklik arz etmektedir. Eğer kullanılan altyapı geliştirilen bir içerik yönetim sistemi (CMS) ise, örneğin WordPress gibi, buna uygulanacak web tasarım dinamik olabilir. Çünkü sitenin altyapısı arayüzde değişiklik yapmaya imkan tanımaktadır. Fakat, talep edilen internet sitesi arkaplanda bir yazılım dili ile geliştirilmemişse web tasarımı statik olacaktır. Çünkü PHP, .net gibi altyapıları kullanmadan HTML ve CSS ile de internet sitesi yapılabilir.

Altyapısı ve arayüzü dinamik olan bir web sitesinin yönetimi statik web sitesine göre çok daha kolaydır. Çünkü bir yazılım dili ile yazılmış internet siteleri arka planda esnekliğe imkan tanıyan kodlardan oluşabilmektedir.

Statik bir internet sitesinin yönetimi, değiştirilmesi, o konuyla alakalı uzmanlık yoksa yapılamaz. Bir kod parçasının değiştirilmesi tüm sayfaya etki eder. Bu sebeple, dinamik de olsa, statik de olsa bir web sitesinin mutlaka profesyonellerce yönetilmesi gerekmektedir.

Image3 Home4
sizde sorun çekinmeyin

Bize Sorulan Bazı Sorular

Her zaman websitesi yaptırılmıyor malum ve bu yüzden aklınıza bir çok soru takılabilir. 
Bunlar için bize sorun hem siz öğrenin hem de bizde bu soruları soran diğer ziyaretçilerimize paylaşalım.

Dinamik Siteyi Yönetmek için Kod Bilmeye Gerek Var Mı?

Dinamik bir internet sitesinin arka planda çalışan kodları bozulmadığı sürece arayüzde değişiklik yapmak için üst düzey kod bilgisine gerek bulunmamaktadır. İnternet sitesine yazı girmek, görsel yüklemek dinamik sitelerde daha kolaydır. Ama her internet sitesi her zaman medya içeriğinin eklenmesi ve değiştirilmesine ihtiyaç duymaz. Bazen, yapılacak değişiklik kod bilgisine de ihtiyaç duyacaktır. Bunun için profesyonel destek her zaman daha önemlidir.

Web Tasarım Fiyatları Nedir Neye Göre Belirlenir ?

Web tasarım fiyatları, yapılacak çalışma ve o çalışma için harcanan zamana göre belirlenmektedir. Hazır web sitesi tasarımı daha az maliyetlidir, çünkü sıfırdan kod yazılmaz ve düzenlemesi daha hızlı yapılır. Özel web sitesi tasarımı ise sıfırdan arayüz tasarımı yapılacağı için zaman maliyeti, çalışan maliyeti ve işletme kârını düşündüğümüzde daha masraflıdır. Bütün bunları düşündüğümüzde bütçeye göre hareket edilmesi gerekebilir.

Web Tasarımda Mobil Tasarım veya Mobil Uyumluluk Önemi Nedir?

Bugün internet kullanıcılarının büyük kısmı internet sitelerine mobil cihazlardan bağlanmaktadır. Bu cihazların ekranları ise bilgisayarlara göre küçüktür. Bundan ötürü web tasarımı yaptırırken, statik bir web sitesi tasarlanıyorsa mobil tasarım yaptırmak, dinamik bir web sitesi yaptırılıyorsa sitenin responsive yani mobil uyumlu tasarlanmasına dikkat edilmelidir. Zira sayısı ne kadar olursa olsun mobil cihazlardan da bu sitelere giriş yapılacaktır. Ayrıca, arama motoru optimizasyonunun en önemli noktalarından birisi de web sitesinin mobil uyumlu olmasıdır. Çünkü Google gibi büyük arama motorları kullanıcılarını, girdiklerinde aradıklarını bulacakları web sitelerine yönlendirmeyi tercih etmektedir.

Web Tasarım Hizmeti Başvuru ve Bilgi Formu

    Düşündüğünüz hizmet hangisi ?