Genel

Ankara Yazılım Firması

Fsbmedya Webtasarim5

Bilgisayarlar 100 senelik bir tarihi bile olmamasına rağmen insan hayatına bir anda girip tüm dünyaya bir anda yayılan ilk teknolojidir diyebiliriz. İlk başlarda devletler ve askeri kurumların kullandığı bilgisayarlar bugün akıllı telefon boyutlarına inip ceplerimize kadar girmiş durumda. Haliyle günlük hayatımızın bir parçası durumundalar. Birçok günlük işimizde bize yardımcı olan bu cihazlar, bünyelerindeki programlar vasıtasıyla bu işlemleri yerine getirebilmektedir. Programlar yani yazılımlar, birçok farklı alanda probleme çözüm olduğu gibi birçok işi de hızlandıran yapıdadırlar. Çok farklı amaçlarla geliştirilip kullanılmaktadırlar. Bugün kişisel bilgisayarlar, şirketler, akıllı telefonlar, tabletler, akıllı saatler vb. akla gelebilecek tüm elektronik cihazda bir yazılım mutlaka yer almaktadır. Doğal olarak bunlara yazılım yüklemesi de yapılabilmektedir. Ankara yazılım konusunda olduğu gibi yazılım geliştirme çalışmalarında müşterilerine yardımcı olan FSB Medya bir yazılım geliştirme ajansı olarak hizmet vermektedir.

Yazılım Nedir?

Yazılım, işletim sistemi bulunan her cihazda çalışan ve çeşitli çalışmalar için insanlara yardımcı olan programlara denir. En kaba tabiriyle bu şekilde açıklanabilir. Yazılım, elektronik devresi bulunan cihazlara yüklenebilen ve cihazların donanımını kontrol eden programlar olarak kullanıcının problemlerini çözme ve çeşitli konularda işleri hızlandırma gibi görevler görür. Yazılım birçok platform için geliştirilebilir. Dolayısıyla birçok yazılım dili bulunmaktadır. Her platform belirli bir yazılım dili ile çalıştığı için o platforma geliştirilecek yazılımlar da o platformun desteklediği yazılım dili ile geliştirilmelidir. Aksi takdirde programın çalışmama gibi sorunları ortaya çıkar.

Ankara Yazılım Firması

Ne Tür Yazılımlar Vardır?

Yazılımlar, yukarıda da bahsettiğimiz gibi işletim sistemleri ve çalıştıkları platformlara göre farklı dillerde geliştirilebilirler. Dolayısıyla birçok cihazda çalışan birçok yazılım vardır. Bu yazılımlar farklı kategorilerde değerlendirilebilirler.

Bilgisayar Yazılımları: Bilgisayar yazılımları Windows, Mac, Linux gibi işletim sistemleri için geliştirilen yazılımlardır. Grafik programları, kelime işlemciler, muhasebe programları, otomasyonlar vb. birer bilgisayar yazılımı olabilir. Hatta büyük makineler için de bilgisayar yazılımları geliştirilebilmektedir.

Mobil Yazılımlar: Akıllı telefon ve akıllı cihazlar için geliştirilen minik programlardır. Her ne kadar ilk zamanlarda ufak tefek çalışmalar için geliştirilmiş olsalar da bugün en az bilgisayar yazılımları kadar gelişmiş mobil yazılımlar da bulunabilmektedir. Oyunlar, mesajlaşma programları, eğitici programlar vb. mobil yazılım kategorisinde yer alan bazı yazılım türleridir.

Web Yazılım: İnternet üzerinde çalışmak üzere geliştirilen yazılımlardır. Bir web sitesinin altyapısı, otomasyon programı, yönetim sistemleri vb. olabilirler. Fakat ne olursa olsunlar tarayıcıdan web yazılımın bulunduğu sunucunun adresini giren herkes bu programlara ulaşabilir. Dolayısıyla sunucuda çalışmaktadırlar.

Mobil Yazılım Nedir?

Yukarıda kısaca bahsettiğimiz mobil yazılım konusunda detaylı bilgi verecek olursak eğer, bugün dünya genelinde mobil cihaz altyapısını sağlayan iki büyük yazılım bulunmaktadır: Android ve iOS. Mobil yazılımlar bu iki platform için geliştirilmektedirler. Android yazılımlar Google Play Market’e yüklenirler. Bu yazılımlar Android’in temel yazılım dili olan Java veya Kotlin ile geliştirilmelidirler. Çünkü bu iki yazılım dili ile geliştirilen mobil yazılımlar daha verimli çalışmaktadırlar. iOS yazılımlar ise App Store’a yüklenirler. Bu yazılımlar mutlaka Swift yazılım dili ile geliştirilmelidir zira iOS yazılım dili olarak Swift’i kullanmaktadır. Ayrıca, bu iki platform için hibrit yazılım dilleri ile de yazılım geliştirilebilmektedir. Genelde internet tabanlı çalışan bu mobil yazılımlar tek bir altyapı ile hem Android’de hem de iOS’da çalışabilmektedirler.

Mobil yazılımlar oyun, kamera programı, sosyal medya programı, eğitici program gibi birçok kategoride geliştirilebilir.

Ankara Yazılım Firması

Web Yazılım Nedir?

Yine yukarıda bahsettiğimiz web yazılım da bir yazılım türüdür. Diğer yazılım türlerinin aksine bu yazılımlar sunucu tarafında çalışır ve kullanıcıya bunun görüntüsünü web tarayıcılarla iletir. Yani bu yazılım türünü kullanan kişiler kendi cihazlarında bu yazılımları çalıştırmazlar. Haliyle, kapasiteye bağlı olarak web yazılımlar iyi optimize edilmiş olmalıdırlar. Web yazılımlar birçok konuda geliştirilebilirler. En çok tercih edilen türleri de web sitelerinin altyapılarıdır. İçerik yönetim sistemleri, forumlar, web siteleri vb. bir web sitesinin temelini oluşturan web yazılımla çalışmaktadırlar. Bir de otomasyon programları olarak geliştirilen web yazılımlar bulunur. Bunlara belirli kullanıcıların erişmesi sağlanır ve kullanıcı adı ve şifreyle giriş yaptırılır. Bu programlar bir ara yüze sahip olsalar da temel amaçları bir internet sitesi gibi davranmak değil online bir yazılım olarak kullanıcıya hizmet sağlamaktır.

Web yazılımlar ne amaçla geliştirilmiş olurlarsa olsunlar mutlaka sunucu tarafında en etkili şekilde çalışacak biçimde geliştirilmelidirler. Zira aynı anda belki de binlerce kişinin kullanacağı bu yazılımlar, üzerlerindeki bu yükü kaldırabiliyor olmalıdırlar.

Yazılım Firması Nedir?

Yazılım firmaları odaklandıkları alanlara göre yazılım geliştiren ajanslardır. Dışarıya yazılım geliştirme hizmeti sundukları gibi kendi yazılımlarını geliştirip hizmet olarak sattıkları da olmaktadır. Dolayısıyla birçok amaçlar yazılım firması kurulabilir. Müşteriye yönelik geliştirmeler yapan yazılım firmaları belirli konularda odaklanmış olurlar. Mobil yazılım geliştirme, web yazılımı geliştirme, otomasyon yazılımı geliştirme gibi çeşitli amaçlarla yazılım geliştirebilirler. Bünyelerinde yazılımcı, tasarımcı, tester gibi birçok amaca yönelik çalışma yapan elemanlar bulunur. Bunu düşündüğümüzde, anlaşılan bir yazılım firmasından istenen yazılımın tüm aşamalarını kendilerinin yapmaları beklenmelidir. Dolayısıyla, yazılım talebinde bulunan kişi veya firmaların yazılım firmalarıyla çalışmaları çok daha mantıklı bir hareket olacaktır.

Ankara Yazılım Firması

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Ankara ilimizde de yazılım geliştirme konularında müşterilerine hizmet sunan yazılım firmaları bulunmaktadır. Ankara yazılım firması olarak mobil yazılım ve web yazılım konularında hizmet veren FSB Medya, 2000’li yılların başından beri birçok proje geliştirmiştir. İnternet sektöründe köklü bir geçmişe ve tecrübeye sahip olan FSB Medya Ankara yazılım konularında çalışmalar da yapmaktadır. Müşterilerine mobil yazılım geliştirme ve web yazılım geliştirme konularında yardımcı olan FSB Medya, uzman kadrosuyla ve tecrübesiyle hizmet vermektedir.

Ankara Yazılım Fiyatları

Yazılım çalışması, istenen yazılımın kapasitesi ve geliştirilme süresine göre fiyatlandırılmaktadır. Ankara yazılım fiyatları konusunda da bu geçerlidir. Özellikle, mobil yazılım ve web yazılım konularında fiyat standardı bulunmamaktadır. Çünkü her yazılım farklı amaçlarla kullanılmakta ve müşterinin ihtiyaç ve talepleri farklı farklı olmaktadır. Bu sebeple geliştirilen yazılımın iş yükü, bunun için çalışacak eleman sayısı ve ne kadar çalışma yapılacağı hesaplanır ve fiyatlandırma buna göre belirlenir.

Ankara yazılım konusunda çalışma yapan FSB Medya, web yazılım ve mobil yazılım konularında müşterilerine hizmet vermektedir. FSB Medya olarak müşterilerden gelen yazılım taleplerini inceliyor ve istek ve ihtiyaçlara göre bir yol haritası hazırlıyoruz. Bu yol haritasına göre fiyatlandırmamızı yaparak müşterimize teklifte bulunuyoruz. Ankara yazılım konusunda sizlere yardımcı olacak FSB Medya, 2000’li yılların başından beri sektörde faaliyet göstermektedir ve birçok internet projesini hayata geçirmiştir. Tecrübesi ve bilgi birikimi ile uzman kadrosunu birleştiren firmamız mobil uygulamalar ve web yazılımları konusunda çalışmalar yapmaktadır.

FSB Medya hakkında detaylı bilgi edinmek, çalışmalarımız hakkında bilgi almak ve bizimle iletişime geçmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.