Genel

Ankara Web Tasarım Ajansları ve Firmaları

Fsbmedya Webtasarim2

İnternet günlük hayatımızda birçok açıdan işimizi kolaylaştıran bir teknoloji. Günümüzde birçok alanda internetin hızından ve kolaylıklarından faydalanıyoruz. Dolayısıyla internet sitelerine sürekli olarak ihtiyaç duyuyoruz. Günümüzde internet sitesi sahibi olmak ve bir web sitesi yönetmek eskiye nazaran oldukça kolaylaştı. Doğal olarak birçok internet sitesi kuruluyor ve yönetiliyor. Fakat bu konuda tüm alanlarda olduğu gibi dikkat edilmesi gereken birçok nokta var. İnternet sitesini bir kere kurmak ve sonsuz kadar kullanmak gelişen dünyada pek de mümkün değil. Zira sürekli olarak yenilenen teknolojilere ayak uyduran bir altyapıya sahip olmak gerekiyor. Web siteleri, internet dünyasının hızına ve akımlarına uygun hazırlanmak zorunda. Özellikle de tasarım olarak. Web tasarıma dikkat etmek, günümüz şartlarına uygun olarak tasarlamak çok önemlidir. Ankara web tasarımı konusunda da bu geçerli.

Web Tasarımı Nedir?

Peki web tasarımı nedir? Neden bu şekilde adlandırılmıştır? Bir web sitesi sahibi olmak için adım atanlar bilirler ki bu çalışmanın iki ayağı vardır. Birincisi sahne arkasında olan biteni yönetecek bir altyapı, ikincisi de ön planda gösterilen her şey. İşte, bir internet sitesinin ön planında gösterilen veya gösterilecek her şeyi tasarlamak işine web tasarımı denir. Web tasarımı, günün şartlarına uygun olarak bir kullanıcı deneyimi araştırması yapmak veya yönelimleri takip etmek ve kullanıcı ara yüzünde bunları uygulamaktır. Örneğin, çocuk ürünleri satan bir firmanın ürünleri ön plana çıkaracak hakim renkler tercih etmesi, içeriği detaycı annelere göre doldurması gerekir. Bu sayede satışlara yönelik de çalışılmış olur. İşte bunun gibi birçok ayrıntıyı keşfedip bunu internet sitesi ara yüzünde kullanmak gerekecektir.

Web Tasarımı Neden Önemlidir?

Ankara Web Tasarım Ajansları ve Firmaları

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi web tasarım, arka planda neler yaşanırsa yaşansın, ziyaretçinin göreceği ara yüzü tasarlama işidir. Altyapıyı sağlam kurup ön planda hiçbir şey sunmamak o kadar yatırımın boşa harcanması anlamına geleceği gibi imajı da bozacaktır. Bu sebeple web tasarım çalışmasına özellikle dikkat edilmelidir. Peki web tasarım neden önemlidir? Öncelikle, kullanıcıların internet deneyimi gün geçtikçe farklılaşmaktadır. Bir internet sitesinden beklenen şeyler zamanla değiştiği gibi göze hoş gelen ve ziyaretçiyi yormayan tasarımların da sitede kalma süresini arttıracaktır. Bu çalışmalar hem son kullanıcıya hitap etmekte hem de arama motoru optimizasyonu gibi birçok teknik konuda da sitenin görünürlüğüne katkı sağlamaktadır. Buna ek olarak, mobil ara yüz gibi büyük ihtiyaçlar da web tasarımın bir konusudur. Bugün internete giren ve siteleri ziyaret eden kullanıcıların büyük çoğunluğu mobil internet kullanıcılarıdır. Hem onlara, girdiklerinde karmakarışık gelmeyecek bir ara yüz sunmak hem de mobil ara yüzü SEO sıralamasına şart koşan arama motorlarına optimizasyon yapmak bununla mümkündür.

Tüm bunları ele aldığımızda, web tasarımının bir iki görsel eklemek ve sitenin rengini değiştirmekten çok daha karmaşık bir çalışma olduğu anlaşılabilir. Bu nedenle web tasarım çalışmalarında, konunun uzmanı kişilerle çalışmak şarttır.

Web Tasarım ve Web Yazılım Farkı Nedir?

Web tasarım dendiğinde akla internet sitesinin tüm altyapısı gelebilir fakat web tasarım bu işin bir parçasını oluşturur. Genel anlamda internet sitesi kurulumunun iki aşaması bulunuyor. Tüm altyapının çalıştığı arka planı kurmak ve bunu ziyaretçiye yansıtan ön planı tasarlamak. Web tasarım ziyaretçiye gösterilen ara yüzü tasarlamaktır. Web yazılım ise arka planda çalışan sistemi kurmaktır. Fakat bütün sitelerde web yazılım olacak diye bir kural yoktur. Sadece ön planda çalışan yani tasarımdan ibaret olan web siteleri de vardır. Bu siteler statik siteler olup düzenlemesi zordur zira bir şey eklemek istenildiğinde tüm tasarımı elden geçirmek gerekir. Web yazılım, tasarıma dinamiklik katar. Ufak ya da büyük değişiklikler olsun fark etmez, web yazılım ile bu çok rahat çözülebilir. Yani web tasarım web yazılıma bağlıdır. Ama web tasarıma yazılım dahil değildir.

Web tasarım işi tek başına günümüzde bir anlam ifade etmez. Web yazılım ile birlikte değerlendirmek gerekmektedir. Zira günümüz şartlarında sunucu tarafında çalışacak arka plan kodları olmayan siteler internet standartlarını pek karşılayamamaktadır. Bu sebeple web tasarımı web yazılımla birlikte düşünmek ve her ikisini de işin uzmanlarına teslim etmek gerekecektir.

Ankara Web Tasarımı Ajansı

Web tasarım işini konunun uzmanı kişilere teslim etmek, çalışmanın başarılı olması için en büyük şartlardan birisidir. Uzman kişiler veya ajanslar web tasarımı web yazılım ile birlikte çözümleyerek müşteriye çalışma yaparlar. Bu bakımdan, Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Ankara ilimizde de web tasarım ajansları ile çalışmak en doğru tercih olacaktır. Ankara Web Tasarımı ajansı olarak FSB Medya en iyi hizmeti vermektedir. FSB Medya olarak 2000’li yılların başından beri internet sektöründe yer alan bir firmayız. Birçok web projesini hayata geçirdik ve birçok web tasarım çalışması gerçekleştirdik. Memnuniyet oranı yüksek müşterilerimiz sayesinde ağımızı genişlettik ve birçok firmaya çalışmalar gerçekleştirdik. Bugün, internet sektöründe Ankara web tasarım ajansı olarak hizmet veren firmamız sadece web projeleri değil, internet siteleri, sosyal medya danışmanlığı, SEO çalışmaları, dijital reklam yönetimi gibi birçok alanda da hizmet vermektedir.

FSB Medya, uzman kadrosu ve tecrübesiyle web tasarım çalışmalarında müşterilerine en kaliteli çalışmaları sunmaktadır.

Ankara Web Tasarımı Fiyatları

Web tasarım çalışması müşterinin talep ve ihtiyacına göre şekillenen bir çalışmadır. Yapılacak geniş çaplı çalışmalar, araştırmalar, görsel çalışmaları, tasarım işlemleri, kodlama vb gibi birçok farklı aşaması bulunan web tasarım çalışması için bir fiyat vermek mümkün değildir. Çünkü çalışmanın içeriğine göre fiyatlandırma yapılmaktadır. Fakat bu çalışmada, tüm süreci tam olarak yönetebilecek uzman kişiler veya ajanslarla çalışmak gerekmektedir. Zira ucuz olarak görülen ve tercih edilen çalışmalar genelde tek seferlik olup süreklilik konusunda problem çıkartabilir ve güncelleme gibi durumlarda ekstra fiyat biçme gibi sorunlarla karşılaşılabilir. Bu durumda, tüm süreci yürütecek ve sürekliliği sağlayacak ajanslarla çalışmak en doğru tercih olacaktır. Ajanslar hem bünyesindeki farklı alanlarda uzmanlaşmış çalışanları hem de uzmanlıklarıyla web site çalışmasını en iyi şekilde tamamlayıp teslim edecektir. Bu bakımdan Ankara web tasarımı ajansı olarak tercih edeceğiniz FSB Medya da sizlere en iyi hizmeti sunmaktadır.

FSB Medya 2000’li yılların başından itibaren Ankara web tasarımı konusunda hizmet veren bir firmadır. Bugüne kadar birçok projeyi hayata geçiren ve internet çalışmalarında yılların tecrübesi haline gelen firmamız web tasarımı konusunda da çalışmalar yapmaya devam etmektedir. Ankara web tasarımı konusunda FSB Medya ile iletişime geçerek web tasarımı ihtiyaçlarınızı bildirebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Ankara Web Tasarımı ajansı olarak tercih edeceğiniz FSB Medya en iyi hizmeti sizlere en iyi fiyattan sunmaktadır.

Bizimle iletişime geçmek ve çalışmalarımız hakkında detaylı bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilir ve iletişim sayfamızdan bizimle iletişim kurabilirsiniz.