Genel

Ankara Web Site Tasarımı Firması

Fsbmedya Webtasarim3

İnternet günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçası. Artık birçok işimizi internet kullanarak hallediyoruz. Alışveriş, bilgi edinme, bilet alma, seyahat, tatil vb. gibi birçok alanda internet siteleri ile haşır neşir durumdayız. Doğal olarak internette bulunmayan herhangi bir şey yok hükmünde olmak üzere. Yasalar bile şirketleri internet sitesi kurmaya zorluyor. Böyle bir devirde internet sitesi sahibi olmamak, bulunulmamakla eşdeğer durumda. Yani, bir kişi, bir firma vb. ne olursa olsun bir şekilde internette yer almak zorunda. Web siteler de tam olarak bu amaca hizmet etmektedir. Web site, bir kişiyi, bir marka veya firmayı internete taşıyan sayfalardır. İnternet siteleri yani web siteler, birçok amaçla kurulabilmektedir. Ama ne olursa olsun, web site tasarımını konusunda dikkat edilmeli ve bu çalışma işin ehli kişilere verilmelidir. Ankara web site tasarımı alanında da bu konuda uzman FSB Medya ile çalışabilirsiniz.

Web Site Nedir?

Web site ya da internet sitesi herhangi bir amaçla kurulmuş internet sayfalarıdır. Dinamik veya statik olabilen bu sayfalar için hem kodlama hem tasarım çalışmaları yapılmalı veya bunları bir arada sunan hazır şablonlar kullanılmalıdır. Hangi durum olursa olsun bir web tasarım gerekmektedir.

Web siteler, kişisel veya kurumsal amaçlarla kurulabildiği gibi farklı amaçlarla da kurulabilmektedirler. Bir haber sitesi, oyun sitesi, sosyal medya sitesi, blog, portfolyo sitesi gibi birçok alanda web siteleri hazırlanıp kullanıma sunulabilir. Günlük hayatımızda kullandığımız veya bir şekilde ziyaret ettiğimiz tüm sayfalar bu amaçlara göre hazırlanmışlardır.

Ankara Web Site Tasarımı Firması

Web Site Neden Önemlidir?

Bugün, iletişim ve bilgi alma gibi konularda tek araç olarak interneti kullanıyoruz. Dünyanın bir ucundaki bilgiye anında internet aracılığıyla erişiyoruz. Doğal olarak bu dünyaya bir şekilde dahil olmak ve ister kişisel olarak ister kurumsal olarak bu alanda yer almak gerekiyor. İnternette bulunabilir olmanın, birçok açıdan faydası bulunmaktadır. En önde geleni tabii ki tanınırlık ve bilinirliktir. Bir şirketin internet sitesi aracılığıyla yaptığı işleri sunması, müşteri toplamasına veya daha fazla kişiye erişmesine olanak tanır. Bir kişinin internet sitesi kurup kendisi hakkında bilgi vermesi, profesyonel bilgi birikimini sunup kendi tanınırlığını artırması açısından önemlidir. Zaten, yasalarımız gereği şirketler internet sitesi kurmak zorundadırlar. Dolayısıyla kurumsal veya kişisel fark etmeksizin bu alanda bulunabilir olmak çok önemlidir.

En basitinden, bir esnafın bile internette bulunabilir olması yeni müşteriler kazanmasını sağlayabilirken, büyük firmaların bu alana önem vermelerinin etkilerini anlayabiliriz.

Web Site Tasarımı Nedir?

İnternette girilen her site, birçok açıdan profesyonel olarak düzenlenmiş ve kullanıma sunulmuştur. Sitenin kodlanması, tasarımının yapılması, bunun sunuculara yüklenmesi ve düzenli olarak çalışmasının sağlanması gerekir. İşte bu işlemlerin en önemli basamağı olan web site tasarımıdır. Web site tasarımı, internet sitesinin kurulumudur. Kurumsal veya kişisel internet siteleri, ihtiyaca ve amaca göre dinamik veya statik olarak hazırlanabilirler. Statik internet sitelerinin kodlanması ve tasarlanması basittir. Kısa sürede hazırlanabilir ve yayına alınabilir. Ama ufak bir değişiklik yapılacağı zaman tüm altyapının tekrar elden geçirilmesi gerekir. Bu da her seferinde iş yükü anlamına gelir. Dinamik web siteleri statik sitelere göre daha uzun sürede hazırlanırlar. Ama kod ve tasarım olarak sürekli değişime açık olduğundan daha sonra düzenlemesi ve işletilmesi daha basittir.

Tüm bunları düşündüğümüzde, bir internet sitesinin neden kurulmak istendiği ele alınmalı ve web tasarımı yapılırken bu soruya göre tasarım yapılmalıdır. İhtiyaç belirlenmeli ve web site kod ve tasarım olarak inşa edilmelidir. Sonraki aşamada görsel ve metin içerikleri yerleştirilerek web site tasarımı tamamlanmalıdır.

Ankara Web Site Tasarımı Firması

Web Site Tasarımı Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kısa kısa bahsettiğimiz birçok konuda web site tasarımı için dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. En başta gelen husus web site tasarımında ihtiyaç ve amaçtır. Sürekli güncellenmesi gereken bir siteye ihtiyaç duyulmuşsa statik bir web site tasarımı yapmak maliyet olarak uzun vadede çok büyük sorunlar çıkarır. Veya arka planda çalışacak ve sadece belirli kişilerin kullanacağı bir web site tasarımı yapılacaksa bu çalışmanın güvenliğinin sağlanması gibi hususlar öne çıkacaktır. Ayrıca, hitap edilen ziyaretçi sayısına göre bir sunucu kiralanması da çok mühimdir. Senede binlerle ifade edilen sayılarda ziyaretçi alacak bir web sitesi için çok büyük sunucular kiralamak nasıl anlamsız bir karar olacaksa, sürekli olarak kullanılacak bir web sitesinin paylaşımlı hosting’lere kurulması da o kadar anlamsız olacaktır. Hepsini ele aldığımızda, web site tasarımı konusunda uzman kişilerle çalışmak gerektiğini görebiliriz.

Ankara Web Site Tasarımı

Web site tasarımı yaptırmak basit gibi gözükse de uzmanlık isteyen bir konudur. Birçok farklı alanda kişinin çalışmasına ihtiyaç duyan bu hizmette, sadece bir alanda uzmanlığı bulunan kişilerle çalışmak, web site tasarımının doğru bir şekilde yapılabilmesini engeller. Bu sebeple alanında uzman firmalarla çalışılmalı ve onlardan web site tasarımı hizmeti alınmalıdır. Ankara web site tasarımı konusunda 2000’li yılların başından beri birçok firmaya hizmet vermiş FSB Medya’ya güvenebilirsiniz. FSB Medya olarak bugüne kadar birçok firmaya ve kişiye web site tasarımı gerçekleştirmiş ve bu çalışmaların sürekliliğini sağlamış durumdayız. Ankara web site tasarımı konusunda uzun yıllardır yaptığımız çalışmalar, uzman ekibimiz sayesinde gerçekleşmiş ve tecrübemizi, müşteri memnuniyetinin maksimum olması aşamasına çıkarmıştır.

FSB Medya olarak bize başvuran kişi ve kurumlara, ihtiyaçları ve isteklerine göre bir çalışma planı sunuyor ve onlara ihtiyaçları olan web siteleri hazırlıyoruz. Sunucu, domain, web site tasarımı, site içerikleri, sitelerin güvenliği ve sürekliliğinin sağlanması gibi birçok noktada yaptığımız çalışmalarla web site tasarımı çalışmasını en yüksek noktalardan gerçekleştiriyoruz. Ankara’da hizmet veren FSB Medya, Ankara web site tasarımı konusunda bugüne kadar birçok Ankara merkezli firmaya hizmet vermiştir. Çalışmalarımızla ilgili bilgiyi internet sitemizden edinebilirsiniz.

Ankara Web Site Tasarımı Fiyatları

Web site tasarımı çalışmasında bahsettiğimiz gibi birçok alanda profesyonel kişilerin dokunuşlarına ihtiyaç duyulur. Bir web site tasarımında hazır şablonlar dahi kullanılsa bunların doğru bir şekilde yerleştirilmesi ve yerelleştirilmesinin gerçekleşmesi gerekir. Bu bakımdan, web site tasarımının standart bir fiyatı bulunmamaktadır. Zira ihtiyaçlar ve isteklere göre farklı web site tasarımı çalışmaları gerçekleştirilir. Ankara web site tasarımı fiyatlarında da benzer bir durum söz konusudur. Çalışmanın duyduğu ihtiyaçlar, çalışmanın süresi, müşterinin ekstra talebi gibi konular ele alınarak müşteriye bir fiyatlama yapılır. Ankara web site fiyatları konusunda güvenebileceğiniz FSB Medya, size en doğru çalışmayı en iyi fiyatlara sunmaktadır. FSB Medya olarak sunduğumuz web site tasarım çalışması en az yirmi yıllık tecrübenin ve uzman kadrolarımızın eseri olacaktır.

FSB Medya’nın uzman ekibi ve tecrübesiyle sunacağı web site tasarım çalışması için detaylı bilgi almak ve bizimle iletişime geçmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.