Genel

Ankara Web Ajansı Nedir ? Ne İş Yapar ?

Fsbmedya Webtasarim6

Günümüzde bir firmanın veya kişinin, çalışmalarını sunarken ihtiyaç duyduğu birçok araç bulunmaktadır. Bunlar fiziki araçlar olduğu gibi sanal araçlar da olabilir. İnternetin hayatımızda önemli bir yer işgal etmesi neticesinde günümüzde internette yer almak ve bunun sürekliliğini sağlamak hem kişiler hem de firmalar adına önemli bir hale gelmiştir. Doğal olarak bu sanal araçlara özen göstermek ve bunları kullanmak çok önemlidir. Fakat bunu gerçekleştirirken her şeyi tecrübe etmek mi gerekir yoksa tecrübeli kişilerden yardım mı almak gerekir? Tecrübe edinip bu çalışmaları kendisi yapmak için vakit ve para harcamak istemeyenler bu konularda uzman kişi ve firmalardan destek almaktadırlar. Bu da başlı başına bir sektör doğurmuş durumdadır. Web ajansı olarak adlandırılan bu çalışma topluluğu içerisinde birçok uzmanlık alanı yer alır ve her biri farklı farklı amaçlara hizmet eder. Ankara web ajansı konusunda da benzer talepler yer almaktadır.

Web Ajansı Nedir?

Web ajansı olarak tabir edilen internet sektörüne çalışma yapan firmalar genel olarak internette görünürlüğü sağlayan ve bunun için çalışmalar gerçekleştiren firmalardır. Web ajansı, internet sitesi kurmak, sosyal medya danışmanlığı yapmak, sosyal medya reklamları yönetmek, SEO ve SEM çalışmaları yürütmek, mobil yazılım ve web yazılım geliştirmek gibi birçok farklı alanda çalışmalar yapabilmektedir. Ayrı ayrı bu konularda uzmanlaşabildikleri gibi hepsini bir arada gerçekleştiren web ajansları da bulunmaktadır. Dolayısıyla, birçok konuda destek ihtiyacı bulunan firmaların tümünü birden gerçekleştirebilecek web ajanslarıyla çalışmaları doğru bir tercih olur.

Web ajansları bünyelerinde web tasarımcı, yazılımcı, sosyal medya uzmanı, dijital pazarlama uzmanı, SEO uzmanı gibi alanında tecrübeli kişilerle çalışmalı ve hizmet vermelidir. Çünkü her birinin ayrı ayrı profesyonelleşme gerektiren konuları bulunmaktadır. Dolayısıyla her şeyi yapabileceğini iddia eden kişiler ve çok az çalışanı bulunan ve her şeyi yapabileceklerini söyleyen ajanslara çalışmak zaman ve maddiyat kaybına sebep olabilir.

Unnamed File 9

Web Ajansı Ne Tür İşler Yapar?

Bir web ajansından beklenen çalışmalar çeşitlilik gösterebilir. Ama en çok beklenen şeyleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • İnternet Sitesi: Bir web ajansı müşterilerine internet sitesi kurmak ve sürekliliğini sağlamak konusunda yardımcı olur. İnternet sitesi kurulumunda bu sitenin altyapısının hazırlanması ve şekillendirilmesini sağlayan web yazılım çalışması yer alır. Web yazılım çalışmasında altyapının kurulması ve talep edilen internet sitesinin türüne göre yazılım geliştirmesi çalışmaları yapılır. Bunlara ek olarak da web tasarım çalışmaları gerçekleştirilir. Web tasarım, web yazılımın görünen yüzüdür. Bu yüzden her ikisini birden yapabilecek ajanslarla çalışılmalıdır.
  • Sosyal Medya Danışmanlığı: Web ajanslarının bir diğer çalışma alanı da sosyal medya danışmanlığıdır. Sosyal medya günümüzde en büyük pazarlama ve görünürlük alanlarından birisidir. Burada, hedef kitleye uygun bir şekilde çalışmalar yapılmalı ve içerikler paylaşılmalıdır. Dolayısıyla bu alanda çalışma yapılırken uzman kişiler ve ajanslarla çalışılmalıdır. Web ajansı bu çalışmayı yürüten ajanslardandır. Reklam ve görünürlük faaliyetleri kapsamında içerik çalışması yapmak, hedef kitleye göre bu içerikleri kullanmak, kampanyalar düzenlemek, raporlama yapmak gibi uzmanlık gerektiren konularda çalışmalar yapar. Sosyal medya danışmanlığı dijital pazarlamanın bir kolu olduğundan sadece sosyal medya içerik çalışması değil dijital pazarlama çalışmasına da ihtiyaç duyulacağından her ikisini birden yapabilecek ajanslarla çalışmak gerekmektedir.
  • Sosyal Medya Reklam Yönetimi: Facebook, Instagram, Youtube ve Twitter gibi sosyal medya platformlarında reklam faaliyetlerinin yürütülmesi sosyal medya reklam yönetimidir. Dijital pazarlamanın bir koludur. Bu sebeple sosyal medya danışmanlığıyla birlikte ele alınmalı ve birlikte faaliyet gösterilmelidir. Web ajansları her ikisini birden gerçekleştirecek yetkinlikte olmalıdır.
  • SEO-SEM: Arama motoru optimizasyonu ve arama motoru pazarlaması yani SEO ve SEM çalışması bir web ajansının çalışma alanlarından birisidir. Arama motorunda uzun vadede ama kalıcı olarak yer almak için yapılan çalışmalara SEO denir. Arama motorlarında para harcanarak, yani reklam verilerek hemen ama geçici olarak ilk sırada yer alma çalışması da SEM’dir. Google reklamları olarak da düşünülebilecek olan SEM, işin uzmanı kişilerce yapılmalıdır. Bu sebeple mutlaka bu konuda bir web ajansı ile çalışılmalıdır.
  • Mobil Uygulama Geliştirme: Web ajansları bazı durumlarda mobil uygulama geliştirme çalışmaları da yapabilirler. Mobil platformlar için geliştirilen mobil uygulamalar için, geniş kadrosu ve tecrübesi bulunan web ajanslarıyla çalışılmalıdır.
  • Kurumsal Kimlik: Firmalar veya kurumlar, faaliyete başlamadan önce veya belirli aşamalardan sonra kurumsal kimlik yani logo, kartvizit, antetli kağıt vb. gibi konularda çalışmalara ihtiyaç duyarlar. Bir web ajansı kurumsal kimlik konusunda müşterilerine hizmet verebilmelidir. Logo tasarımı, bu logoya göre kartvizit, zarf, antetli kağıt, web site tasarımı, banner tasarımı, sosyal medya görselleri vb. çalışmalar bu başlıkta yapılmaktadır.
  • Unnamed File 10

Ankara Web Ajansı

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Ankara’da da web ajansı olarak hizmet veren birçok kurum bulunmaktadır. Ankara Web ajansı olarak hizmet veren kurumlar yukarıda bahsettiğimiz ve müşterinin taleplerini karşılayacak tüm konularda çalışmalar yapabilecek noktada olmalıdır. Zira bir web ajansına ihtiyaç duyan bir kişi ya da kurum bu çalışmaların tümünü talep edebilmektedir. Ankara web ajansı olarak 2000’li yılların başından beri hizmet veren FSB Medya olarak tüm bu konularda müşterilerimize hizmet vermekteyiz. İnternet sitesi kurulumu, web tasarım, web yazılım, sosyal medya yönetimi, sosyal medya reklam yönetimi, dijital pazarlama, mobil uygulama geliştirme, Google reklamları, kurumsal kimlik gibi birçok konuda çalışmalar yapmaktayız. Ankara web ajansı olarak güvenebileceğiniz FSB Medya, yirmi yıla yakın süredir bu alanda yüzlerce çalışmaya imza atmıştır.

Ankara Web Ajansı Hizmet Fiyatlandırması

Web ajansları yaptıkları çalışmaları ayrı ayrı fiyatlandırmaktadır. Her çalışmanın kendisine ve çalışmanın içeriğine göre bir fiyatı bulunur. Bu sebeple net bir rakam bildirmek doğru olmaz. Sosyal medya çalışması, internet sitesi kurulumu, dijital reklam yönetimi, kurumsal kimlik gibi birçok konuda çalışma yapan piyasa birçok firma ve kişi bulunmaktadır. Dolayısıyla birçok farklı fiyatlandırma ortaya çıkar. Bu konuda en doğru fiyatlandırma yöntemi çalışmanın içeriğine göre belirlenir. Ankara web ajansları bu durumda çalışmanın içeriğine göre fiyatlandırma yaparak bir teklif sunmaktadırlar. Bir Ankara web ajansı olan FSB Medya da müşterilerine çalışmanın içeriğine göre fiyatlandırma yapmaktadır.

FSB Medya, 2000’li yılların başından beri bu sektörde bulunan ve yüzlerce proje geliştirip birçok firmaya hizmet vermiş bir web ajansıdır. Ankara web ajansı olarak çalışmalarını yürüten firmamız, yukarıda bahsettiğimiz çalışmaları yürütmekte ve profesyonel ekibiyle bu çalışmaları gerçekleştirmektedir. Tüm bu web ajansı hizmetleri hakkında bilgi edinmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Ayrı ayrı konularda çalışma talebinde bulunabileceğiniz gibi tüm çalışmaları da talep edebilirsiniz. Çalışmalarımız hakkında bilgi almak için sitemizi ziyaret edebilir ve bilgi edinmek için iletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.