Genel

Ankara SEO Ajansı Hizmeti Nelerdir ?

Ankara SEO Ajansı Hizmeti Nelerdir ?

Arama motorları gün içerisinde en fazla kullandığımız internet siteleridir. Birçok konu hakkında internette arama yapmak için kullandığımız bu arama motorlarından en çok bilineni ve piyasanın hakimi Google’dır. Google, 1996’dan beri hayatımızda olan bir arama motoru. Gelişmiş altyapısı ve mühendislik gücü ile dünyada her gün milyarlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. Google’da aranan bir konu hakkında ilk sayfada olmak ise günümüzde çok önemli bir noktadadır. Çünkü Google’da ilk sayfada çıkmak organik olarak ziyaretçi çekmek demektir. Bu durumu göz önüne aldığımızda Google’da ilk sayfaya çıkmak için özel çalışmalar yapıldığını söylemek mümkündür. Bu özel çalışmalara arama motoru optimizasyonu (search engine optimization) yani SEO denir. SEO, arama motorlarından organik ziyaretçi çekmek amacıyla yapılan çalışmalardır. Bu konuda çalışma yapan kişi ve ajanslar birçok şehirde faaliyet gösterir. Ankara SEO çalışmasında da sizlere FSB Medya hizmet vermektedir.

SEO Nedir?

Ankara SEO Ajansı Hizmeti Nelerdir ?

SEO, yukarıda da bahsettiğimiz gibi arama motoru optimizasyonu işlemidir. Belirli anahtar kelimelerde ilk sayfada çıkmak hatta ilk sırada bulunmak için yapılan çalışmalardır. Bu çalışmada öncelikle web sitesinin iç SEO çalışmaları yapılır. Site içerisinde SEO kurallarına göre bir düzenleme yapılarak site arama motorlarının istediği hale getirilir. Bu çalışmada hem kod, hem görsel tasarım hem de metin içerikler için çalışmalar yapılır. Yani, bu konuda uzmanlığı olmayan kişilerin bu çalışmayı gerçekleştirmesi yarardan çok zarar getirir. Bu yüzden SEO çalışmalarında uzman kişilerden yardım almak en doğru tercihtir. İç SEO çalışmasının ardından bir de dış SEO çalışması yürütülür. Bu çalışmada web sitesinin başka sitelerden backlink’ler alarak algoritma sonuçlarına göre yükselmesi hedeflenir. Fakat bilindiği gibi başka sitelerden link elde etmek mümkün değildir zira bu sitelerin yöneticileri tarafından link verme işlemi yapılmaktadır. Bu yüzden SEO çalışmasında mutlaka bir bütçe belirlenmeli ve bu çalışmalar uzmanlara yaptırılmalıdır.

SEO çalışması mümkün olduğunca sürekli gerçekleştirilmesi gereken bir çalışmadır. Sürekli olarak sitenin algoritma değişikliğine göre düzenlenmesi, metin içeriklerinin sürekli olarak yayınlanması, backlink hizmeti konusunda da sürekli olarak çalışmalar gerçekleştirilmelidir. Yani, Google gibi arama motorlarında ilk sıraya çıkmak zaman almaktadır ama orada tutunmak oraya çıkmaktan çok daha önemli bir konudur.

Bu yazıyı da okumalısınız: E-Ticarette SEO Neden Önemlidir ?

SEO ve SEM Farkı Nedir?

Ankara SEO Ajansı Hizmeti Nelerdir ?

SEO çalışması yukarıda bahsettiğimiz gibi uzun vadeli bir çalışmadır. Sürekli olarak yapılması ve aktif tutulması gerekir. Bu yüzden SEO en az 3-4 ay içerisinde sonuçlarını hissettirebilmektedir. SEO çalışmasıyla anahtar kelimelerde ilk sıraya çıkmak zaman alan bir durumdur ama orada tutunmak, yapılan çalışmanın sürekliliğine göre çok daha uzun sürecektir. Bu sayede ilgili arama kriterlerinde en fazla ziyaretçiyi yakalamak çok kolaydır. Ama bahsettiğimiz gibi uzun ve meşakkatli bir süreçtir ve süreklilik gerektirir. Bir de anahtar kelimelerde ilk sıraya hemen çıkmanın bir yolu vardır. Bu da arama motoru pazarlaması (SEM) yani reklamlardır. SEM ile anahtar kelimede ilk sıraya çıkmak birkaç saat alan bir çalışmadır. Reklam verilen arama teriminin ilk sırasında reklam gösterilir ve ziyaretçiler bu reklamdan elde edilir. Ama reklam bilindiği üzere bir bütçeye göre gösterilir. Bütçe tükendiğinde reklam da gösterilmez. Bu yüzden SEO uzun vadede sonucunu gösterir ama kalıcıdır, SEM kısa sürede etkisini gösterir ama kalıcı değildir. Bu yüzden arama motorlarından ziyaretçi elde etmek için SEO çalışması çok mühimdir.

SEO Neden Önemlidir?

Ankara SEO Ajansı Hizmeti Nelerdir ?

SEO çalışması, önceki başlıkta belirttiğimiz gibi uzun vadeli bir çalışmadır ama sonucunu verdiğinde sürekliliği bulunmaktadır. Örneğin kamp sandalyesi arama terimine SEO yapıldığını düşünelim. SEO çalışması birkaç ayda siteyi ilk sıraya çıkartır ve çalışmanın sürekliliğine göre o konumda kalması uzun sürer. Bu da, arama motorlarında kamp sandalyesi araması yapan herkesin ilk sıradaki siteye girmesine ve sitenin direkt olarak satış yapabilmesine olanak sağlayacaktır. Yani SEO çalışması, organik ziyaretçi kazanmak ve satış yapmak için en verimli yollardan birisidir. SEO çalışması ile, SEO’ya yatırılan bütçenin kat kat fazlası gelir olarak elde edilebilir. Yani getirisi diğer pazarlama araçlarına göre çok daha fazladır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken şey bu çalışmanın uzman kişilerce gerçekleştirilmesidir. Referansı bulunan, yanlış yöntemler kullanmayan, tecrübeli kişi ve ajanslarla çalışılarak SEO çalışması gerçekleştirildiğinde bu bahsettiğimiz sonuçlar elde edilecektir. Fakat uzman olmayan kişilerin bu çalışmayı yapması siteye kalıcı zararlar verir. Sitenin arama motorları tarafından yasaklanması bunun en kötü sonuçlarındandır.

Ankara SEO Ajansı

SEO çalışması algoritmaya hakimiyet, işin uzmanlığında olmak, tecrübeli olmak gibi birçok kriterle başarılı olur. Ülkemizde bu çalışmayı yapan veya yaptığını iddia eden birçok kişi vardır. Ama bu çalışmanın bir okulu olmadığından tamamen tecrübeye dayalı profesyonelleşme ile bu çalışma gerçekleşir. Bu yüzden tecrübeli kişiler ve ajanslarla çalışılmalıdır. Ankara SEO ajansı olarak, 2000’li yılların başından beri internet sektöründe hizmet veren FSB Medya bulunmaktadır. Ankara SEO çalışmalarında, müşterilerine tecrübesi ve uzman kadrosuyla hizmet veren FSB Medya, SEO çalışmasının tüm aşamalarında en başarılı sonucu elde etmek amacıyla çalışmalar gerçekleştirmektedir. Ankara SEO çalışmasında, web sitelerin iç ve dış SEO’ları, SEO çalışması için metin içeriklerin oluşturulması gibi konularda tecrübesiyle hizmet veren FSB Medya’ya güvenerek belirlediğiniz anahtar kelimelerde ilk sıralarda çıkabilirsiniz.

FSB Medya olarak hem SEO çalışması hem de web sitelerinin SEO’ya uygun altyapılarda hazırlanması için çalışıyoruz. Tek taraflı değil, çok yönlü SEO hizmeti veren firmamız, senelerin tecrübesi ve uzman kadrosuyla Ankara SEO ajansı olarak hizmet vermektedir.

Ankara SEO Ücreti

SEO çalışması iş yüküne bağlı olarak ücretlendirilmektedir. Web sitesinin SEO uyumlu olarak düzenlenmesi çalışması kod ve tasarım gerektirdiğinden ayrı, iç SEO çalışması iş yüküne göre ayrı, dış SEO çalışması, ilk sırada çıkılmak istenen anahtar kelimedeki rekabete göre ayrı değerlendirilir. Tüm bu değerlendirmeler sonucunda aylık periyotlar halinde hem çalışma hem de dış kaynaklardan hizmet alma ücretleri birleştirilerek müşteriye sunulur. Müşteri, ilk sırada çıkmak için masraftan kaçınmamalı ama çalışmayı da uzman ekiplere vermelidir. Bu bakımdan, Ankara SEO çalışması hususunda FSB Medya olarak verdiğimiz hizmete güvenebilirsiniz. 2000’li yılların başından beri internet sektöründe faaliyet gösteren firmamız tecrübesiyle ve uzman kadrosuyla birçok internet çalışmasında olduğu gibi SEO çalışmasında da müşterilerine hizmet vermektedir.

Ankara SEO ajansı olarak hizmet veren FSB Medya, SEO çalışması için gerekli tüm adımları atarak, istenilen anahtar kelimede ilk sırada ve ilk sayfada çıkılması için çalışmalar gerçekleştirmektedir. Merdivenaltı ajanslar ve tecrübesiz kişilere göre hem tecrübesi hem de sektördeki referanslarını ele aldığınızda FSB Medya ile çalışmanın güvenini hissedeceksiniz. Ankara SEO ajansı olarak tercih edeceğiniz FSB Medya, her konuda size yardımcı olacaktır. Çalışmalarımız hakkında bilgi almak ve bizimle iletişime geçmek için sitemizi ziyaret etmeyi unutmayınız.